top of page

Measure. Protect. Control.

MICROTHERM je předním výrobcem senzorů pro měření, ochranu a regulaci tepla.

Společnost Microtherm jako rodinný podnik spojuje tvůrčího ducha jednotlivých zaměstnanců s profesionalitou výrobce. Máme mezinárodní výrobní závody a kompetentní vývojové oddělení. Díky certifikaci TS jsme pro naše obchodní partnery odborným partnerem pro spolupráci - a to nejen v automobilovém průmyslu.

Společnost Microtherm Sentronic GmbH je celosvětovým výrobcem inovativních a technicky vysoce kvalitních komponent pro regulaci a omezení teploty v řídicích a senzorových systémech. Naše komponenty se používají v průmyslové výrobě, v automobilovém průmyslu, v elektronice, v technice pro domácnost a v mnoha dalších oblastech použití.

Teplotní ochrana


Naše více než 50leté zkušenosti zahrnují výrobky pro teplotní ochranu. Naše výrobky se vyznačují vysokým a přesným spínacím výkonem. Odolnost a přísné tolerance zaručují funkční spolehlivost.

Senzory a řešení na míru


Jednou z našich silných stránek je porozumění specifickým problémům zákazníků. V této souvislosti jsme rozšířili náš sortiment o divizi bezkontaktních senzorů v oblasti měření úhlů a délek. Zde se zaměřujeme na vývoj a výrobu produktů pro automobilový průmysl.

Rádi bychom také otevírali nové možnosti v oblasti teplotní ochrany tím, že pro naše zákazníky vyvíjíme doplňková řešení kolem našich standardních výrobků a podporujeme řešení problémů od nápadu na výrobek až po sériovou výrobu.

Naše produkty

MIC_Temperaturschalter.jpg

Teplotní spínač (sepnutý, rozepnutý, řídicí jednotka)

Naše standardní výrobky zahrnují teplotní spínače pro ochranu proti teplotě. Naše výrobky se vyznačují vysokým a přesným spínacím výkonem. Odolnost, nízké tolerance a přesná hystereze zaručují funkční spolehlivost.

Naše malé rozměry a různé tvary zaručují univerzální možnosti montáže do zákaznických komponent. Portfolio výrobků zahrnuje širokou škálu teplotních a proudových jmenovitých hodnot pro různé funkční požadavky.

Řešení na míru zahrnují realizaci projektů, při kterých podporujeme naše zákazníky vývojovou technologií. Zde se zaměřujeme na snímače teploty a pohybu pro e-mobilitu, běžný automobilový průmysl a mnoho dalších aplikací.

MIC_Temperatursensoren.jpg

Teplotní čidla a termistory (PTC, NTC, STS, PT1000atd.)


Snímače teploty řady YAM / EF1 jsou termistory PTC nebo motorové PTC, které se vyznačují náhlým nárůstem odporu při definované teplotě odezvy.

Snímače teploty řady NTC popisují zápornou charakteristickou křivku s rostoucí teplotou. Často se používají jako výhodný základ pro regulaci teploty spotřebiče.

Snímače řady STS se vyznačují teplotní charakteristickou křivkou, která je velmi podobná vyřazeným snímačům KTY, a nabízejí alternativní řešení.

Široká řada snímačů PT se vyznačuje velmi přesnou teplotní charakteristikou ve velkém rozsahu teplot. Až na několik výjimek jsou tyto snímače konstruovány na zakázku.

MIC_Temperatursicherungen.jpg

Teplotní pojistky


Teplotní pojistky různých řad mají každý tavný uvolňovací prvek. Tepelné pojistky různých typových řad mají každý tavný uvolňovací prvek: buď organickou tavnou peletu, nebo tavnou slitinu. Proudová zatížitelnost je až 25 A a maximální vypínací teplota až 240 °C.

Pojistky dodáváme jak v podobě jednotlivých prvků, tak v podobě přizpůsobené na míru.

Při manipulaci s pojistkami během instalace a používání je třeba dodržovat předpisy a jejich vlastnosti. Jedním z příkladů je dodržení přídržné teploty TH.

Teplotní pojistky se používají v domácích spotřebičích, elektrických (malých) přístrojích, ohřívačích, transformátorech a v automobilovém průmyslu.

Správný produkt a řešení pro každou aplikaci

Společnost Microtherm je předním výrobcem systémů pro měření, ochranu a regulaci tepla. Náš rozsáhlý sortiment výrobků nabízí správné řešení pro každou aplikaci. Ať už se jedná o průmysl, stavebnictví, elektroniku nebo automobilový průmysl - naše výrobky se vyznačují maximální přesností, spolehlivostí a odolností.
Nabízíme řešení na míru, která jsou přizpůsobena specifickým požadavkům našich zákazníků. Naše pokročilé teplotní senzory, ochranná zařízení a řídicí jednotky stanovují nová měřítka z hlediska účinnosti a bezpečnosti. Díky neustálému výzkumu a vývoji a využívání nejnovějších technologií zajišťujeme, aby naše výrobky vždy splňovaly nejnovější standardy a obstály i v těch nejnáročnějších výzvách.
Díky silnému zaměření na kvalitu a spokojenost zákazníků jsme vaším spolehlivým partnerem pro prvotřídní tepelná řešení. Spolehněte se na společnost Microtherm, která nabízí přesné a spolehlivé tepelné systémy - dokonalé řešení pro každou aplikaci.

bottom of page